Geokomunitný portál vám prináša Geokomunita

ArcGIS Indoors – Interiérové mapovanie od ESRI

ArcGIS IndoorsEsri, americký líder v oblasti GIS, pred niekoľkými dňami ohlásil sprístupnenie novej platformy ArcGIS Indoors, ktorá umožňuje interaktívne mapovanie interiérov korporátnych priestorov, polyfunkčných objektov, letísk, nemocníc či univerzít.

Podľa stanoviska Esri, nová platforma integruje najmodernejšiu priestorovú technológiu, ktorá umožňuje používateľom získavať a následne zdieľať informácie polohe jednotlivých miestností, zariadení, núdzových východov, či konkrétnych kancelárií.

ArcGIS Indoors prináša spracovanie dátových tokov v reálnom čase a priestorové nástroje, ktoré majú korporáciám a organizáciám pomôcť účelnejšie navrhovať svoj interiér. Systém ponúka správcom a vedeniu aktuálne spravodajstvo o stave objektov a zároveň umožňuje návštevníkom a zamestnancom získavať praktické informácie o budovách, v ktorých sa nachádzajú. Okrem toho umožňuje platforma aj správu a zobrazenie kľúčových bezpečnostných informácií ako napríklad umiestnenie a stav hasiacich zariadení spolu s dátumom ich poslednej kontroly.

pozri demo video ArcGIS Indoors

Podľa posledných správ by mala byť platforma ArcGIS Indoors publikovaná do konca roka 2018, pričom jej beta verzia bola sprístupnená od 9. do 13. júla 2018 počas 37. ročníka konferencie užívateľov Esri v americkom San Diegu.

Pridaj komentár