Geokomunitný portál vám prináša Geokomunita

Práca s dronom a senzormi v oblasti diagnostiky zdravotného stavu lesa

Práca s kvalitným dronom a senzormi v oblasti diagnostiky zdravotného stavu lesa na Ústave ekológie lesa SAVÚstav ekológie lesa SAV vypisuje v akademickom roku 2017-2018 dve témy na doktorandské štúdium vzťahujúce sa k dronom, ďialkovému prieskumu Zeme a GIS v programe Ekológia a ochrana biodiversity.

Názvy tém:

1) Interakcie medzi zdravotným stavom smreka a populačnou dynamikou podkôrneho hmyzu s vyžitím hyperspektrálnych dát.

2) Interakcie medzi zdravotným stavom smrekových porastov a priestorovým šírením podkôrneho hmyzu s využitím satelitných a leteckých dát.

Anotácia tém:

Zdravotný stav smrekových porastov priamo súvisí s ich odolnosťou voči náletu podkôrneho hmyzu. Na základe informácií o zdravotnom stave porastov a populácii podkôrneho hmyzu, možno modelovať ďalšie šírenie poškodenia. V rámci navrhovanej témy budú v prostredí GIS vyhodnocované údaje získané zo skenovania lesných porastov hyperspektrálnym senzorom, LIDARom, a termokamerou nesenných UAV (bezpilotným vrtuľníkom) a s použitím satelitných dát, a budú tvorené modely vo vzťahu k náletu podkôrneho hmyzu.

Práca s kvalitným dronom a senzormi v oblasti diagnostiky zdravotného stavu lesa na Ústave ekológie lesa SAV

Hľadáme proaktívnych študentov so záujmom o geoinformatiku, použitie a pilotovanie dronov, programovanie a terénny výskum v náročnom horskom prostredí. Ponúkame stabilnú pozíciu na 4 roky (od septembra 2017), prácu v oblasti diagnostiky zdravotného stavu lesa s kvalitnými senzormi a UAV od SwissDrones Operating AG, možnosť práce v medzinárodnom prostredí a cestovanie.

V prípade záujmu ma prosím kontaktujte na rasti.jakus(zavinac)gmail.com.
Ing. Rastislav Jakuš PhD., Ústav ekológie lesa SAV

1 Comment

Pridaj komentár