Geokomunitný portál vám prináša Geokomunita

Konferencia OSSConf 2024: sekcia Open GIS & Open Data

Logo konferencie OSSConf 2024 Pre priaznivcov otvorených geografických informačných systémov a verejne dostupných údajov pripravujeme zaujímavý program žilinskej konferencie OSSConf – Otvorený softvér vo vzdelávaní, výskume a v IT riešeniach. Spúšťame výzvu na prihlasovanie prednášok do sekcie Open GIS & Open Data.

Od utorka 2. júla do štvrtka 4. júla 2024 sa v Žiline uskutoční 12. ročník konferencie OSSConf. Komunitné podujatie organizuje Spoločnosť pre otvorené informačné technológie v spolupráci s Fakultou riadenia a informatiky Žilinskej univerzityČeskoslovenským sdružením uživatelů TeXuČeskou statistickou společností a Geokomunitou.

OSSConf 2024 je bez vložného a zúčastniť sa jej môžete pasívne ako diváci alebo aktívne ako rečníci. Predpokladá sa šesť sekcií: LaTeX & R, Open AI, OSS vo vzdelávaní, Open hardvér, Vývoj OSS, Open GIS & Open Data. Z konferencie sa plánuje vydať zborník recenzovaných príspevkov v plnom znení a abstraktov nerecenzovaných vystúpení.

Tematické okruhy Open GIS & Open Data
  • open source GIS softvér (užívateľské skúsenosti, vzdelávanie a výstupy v QGIS, gvSIG, GRASS, GeoServer apod.)
  • open source webové mapové služby (študentské a komunitné geoaplikácie, geoportály štátnej správy a samosprávy, GIS hostingové služby)
  • otvorené geografické dáta (štátne údaje a mapy verejne publikovateľné bez obmedzení, OpenStreetMap)

Ak sa chcete na žilinskej konferencii podeliť s komunitou o výsledky svojej práce, potom do piatku 31. mája kontaktuje organizátora sekcie Mila Ofúkaného s názvom prednášky. Následne bude pripravený predbežný program. Kompletné a pravidelne aktualizované informácie o OSSConf 2024 nájdete aj v článku na Promospravach alebo v diskusii na Facebooku.

Pridaj komentár