Geokomunitný portál vám prináša Geokomunita

Septembrový brniansky Missing Maps mapathon na konferencii OpenAlt 2022

Registrácia na septembrový brniansky Missing Maps mapathon na konferencii OpenAlt 2022AMAVET klub č. 962, Missing Maps Brno, Missing Maps Slovakia a Lekári bez hraníc organizujú Zářijový brněnský Missing Maps mapathon na konferenci OpenAlt 2022.

Príďte podporiť prácu Lekárov bez hraníc tým, že pomôžete do otvorenej mapy sveta OpenStreetMap zmapovať miesta ohrozené humanitárnymi krízami.

OpenAlt 2022

Po troch rokoch sa opäť na konferencii OpenAlt v priestoroch Fakulty informačných technológií VUT v Brne (mapa) uskutoční mapathon naživo. Bude aj online cez Zoom v sobotu 17. septembra 2022 od 13:00 do 17:00. Účasť na OpenAlt je bezplatná. V bohatom programe z odboru otvorených dát, OpenStreetMap a slobodného softvéru je zaradený aj náš workshop.

Čo sa na mapathone bude diať?

Na mapathone budeme spoločne podľa satelitných snímok vytvárať v OpenStreetMap mapu jedného z miest, na ktorom pôsobia Lekári bez hraníc. Pokiaľ nemáte skúsenosti, nevadí. Všetko sa na mieste naučíte a po krátkom školení už budete môcť sami mapovať. Ak máte skúsenosti, tým lepšie.

Budeme pracovať v troch skupinách:

  • Začiatočníci budú pri školení práce s ID editorom získavať prvé skúsenosti s editáciou OpenStreetMap.
  • Pokročilí mapéri sa budú mať možnosť naučiť program JOSM – voľne dostupný pokročilý editor pre OpenStreetMap.
  • Samozrejme sú pozvaní aj skúsení užívatelia, ktorí už žiadne školenia nepotrebujú a chcú len samostatne mapovať alebo validovať.

Ak patríte do skupiny skúsených užívateľov a chceli by ste sa pridať do organizačného tímu dobrovoľníkov, tak nás prosím vopred kontaktujte a po skončení mapathonu sa radi s Vami porozprávame o spolupráci.

Čo potrebujete na mapathon?

Nepotrebujete mať predchádzajúce skúsenosti. Všetky nástroje sú zadarmo a open source. Pokiaľ ešte nemáte účet na OpenStreetMap, vytvorte si ho. Potom prosím vyplňte prihlášku účastníka cez registráciu na Eventbrite. Ak chcete byť v skupine skúsenejších mapérov, je potrebné mať na počítači vopred nainštalovaný a aktualizovaný JOSM (voľne na stiahnutie) a programovací jazyk Java (voľne na stiahnutie). Pokiaľ chcete byť v skupine validátorov, potom majte aspoň základnú znalosť editora JOSM. Ideálne je preto najskôr absolvovať mapathon v skupine JOSM a na nasledujúcom mapathone prejsť k validátorom.

Poteší nás, keď budete túto komunitnú udalosť zdielať na Facebooku, Instagrame, LinkedIn, Mapstodone, Twitteri. Na Vašu účasť sa tešia organizátori AMAVET 962, Missing Maps Brno a partneri mapathonu Missing Maps SlovakiaLekári bez hraníc.

Pridaj komentár