Geokomunitný portál vám prináša Geokomunita

Freemap.sk má novú outdoorovú mapu s označenými vrstevnicami

Logo projektu Freemap.skNovinkou na stránke Freemap.sk je vrstva mapy s názvom Nová Outdoorová. Zobrazuje hneď niekoľko trás naraz. Turista tu môže nájsť turistickú, cyklistickú, bežkársku ale dokonca aj lyžiarsku trasu, čo predstavuje značné vylepšenie oproti minulosti.

Nová Outdoorová

Nová Outdoorová vrstva pokrýva celé územie Slovenska, Česka, Maďarska a časti Poľska, Rakúska a Ukrajiny. Martin Ždila, tajomník občianskeho združenia Freemap Slovakia sa vyjadril: „Nové turistické mapy umožnia krajší zážitok nielen na Slovensku, ale aj v okolí“.

Nová outdoorová mapa na Freemap.sk

Novinkou v novom mapovom podklade je aj väčšie množstvo označených vrstevníc s kótami, ktoré slúžia na rýchlejšie zistenie prevýšenia. Takisto sa zobrazujú aj výšky vrchov (kóty) pri oddialení mapy. Takéto informácie môžu lepšie pomôcť k správnej orientácii turistu v slovenských horách a dolinách.

Freemap Slovakia

Projekt Freemap.sk z dielne Freemap Slovakia funguje už od roku 2006 a poskytuje turistom cenné informácie o lokalite a orientuje ich v teréne. Podklady sa neustále aktualizujú, a preto zostávajú stále atraktívnou pomôckou pre turistov. Táto turistická mapa čerpá z údajov OpenStreetMap a aj vy sa môžete podieľať na jej tvorbe. Svoju aktuálnosť dokazuje aj svojím HD rozlíšením a množstvom informácii, ktoré využíva každý turista od obchodov, pohostinstiev, chát, ubytovacích zariadení po miestne názvy, nadmorskú výšku a GPS súradnice.

Pridaj komentár